zdrowie, niebezpieczeństwa, insekty

Szczepienia, grożne choroby, szpitale

Szpitale na Mauritiusie

SŁUŻBA ZDROWIA
Na Mauritiusie obowiązują dwa systemy opieki zdrowotne: publiczny (bezpłatny) i prywatny (płatny w 100% dla tych, którzy nie mają wykupionych ubezpieczeń).
 
Chociaż w razie podbramkowej sytuacji zawsze można zwrócić się o pomoc do publicznego szpitala i to za darmo, charakter tych usług odbiega znacznie od europejskich standartów. Szczególnie zaskakujące mogą okazać się warunki higieniczne. Pomimo wysokiego poziomu wykształcenia pracowników tutejszej służby zdrowia, brakuje wielu przyrządów, urządzeń, łóżek, materiałów opatrunkowych, lekarstw. Szpitale są przpełnione, na poradę czeka się długo i nikogo nie dziwią ustawiane na korytarzu leżanki... Wykupione w biurze podróży ubezpieczenie uprawnia do skorzystania z usług prywatnych placówek zdrowotnych i w przypadku krótkiego, wakacyjnego pobytu jest to prawdopodobnie najlepsze rozwiązanie.
 
Prywatne kliniki są doskonale wyposażone i mają fachowy personel. Wizyta u prywatnego lekarza ogólnego kosztuje 25 Euros, u specjalisty odpowienio więcej. Wykupienie ubezpieczenie w Polsce, które obejmuje nagłe wypadki i jakiekolwiek konsultacje, lekarstwa, itp. zapewni Wam spokój, gdyż nawet w razie poparzenia przez meduzę (to rzadkość, ale się zdarza), trzeba udać się do lekarza. Przy wizycie, musicie zapłacić całość kwoty, chyba że Wasze ubezpieczenie i dana pacówka przewiduje bezgotówkowe wymiany. W innym przypadku, lekarz wypisuje odpowiednie dokumenty i po ich wysłaniu do ubezpieczalni, można ubiegać się o zwrot kosztów leczenia. Zazwyczaj przebiega to sprawnie i bez przeszkód.